Czy kreacja sylwestrowa pomoże Ci zdobyć lepszą pracę?

Sylwetka KobiecaDziś jest Sylwester więc postanowiłam zadać takie przewrotne pytanie…

Cóż, przypuszczam, że mogła się komuś zdarzyć taka sytuacja, że właśnie impreza sylwestrowa i szałowy wygląd odmienił całe życie, w tym zawodowe, ale brzmi to raczej jak wygrany los na loterii niż świadome kreowanie życia.

Jednak to jak się ubierasz, również na bale i imprezy, ale przede wszystkim na codzień, ma bardzo dużo wspólnego z tym – jak jesteś skuteczna. Twój strój, podobnie jak zachowanie, bardzo dużo komunikuje twoim odbiorcom – wysyłasz sygnały na ile jesteś siebie świadoma i pewna, jak dobrze się czujesz w tym co nosisz, czy jesteś sobą czy grasz siebie?

Organizacja Aspire, regularnie robi wywiady z kobietami na najwyższych stanowiskach. W 2008 w ankiecie wzięło udział 5000 osób. W oparciu o wyniki wywiadów sformułowano najważniejszą strategię sukcesu. Oto ona:

„Znaj siebie, bądź sobą w najlepszym wydaniu i znajdź swojdź własną drogę”.

Skuteczna i pewna siebie kobieta nie kopiuje żadnej mody, lecz poszukuje własnego sposobu wyrazu, w którym czuje się najlepiej. Ponieważ ludzie wokół niej odbierają te sygnały, czują się dobrze w jej towarzystwie i podążają za nią. Możesz ubrać najlepszy ciuch i nawet wyglądać bardzo profesjonalnie, ale jeżeli nie czujesz się w nim dobrze, możesz więcej stracić niż zyskać – bo wysyłasz sygnały o złym samopoczuciu “we własnej skórze”.

Mądra, skuteczna kobieta sukcesu nie będzie się wahać, aby czasem skorzystać z porady doradcy do spraw ubioru lub wizerunku. Kilka rozmów może Ci bardzo pomóc i uczynić twą wędrówkę zawodową łatwiejszą i przyjemniejszą. Podzielę się tu własnym doświadczeniem – przez lata ubierając się do firmy miałam wrażenie, że się przebieram i zakładam make-up jak maskę, aby udawać kogoś kim nie jestem. Dziś korzystam z porad Joanny Tor (www.jtorstudio.com, mail: joanna.tor@gmail.com), której teraz oddam głos:

„Najpiękniejsze jest najwłaściwsze” Umberto Ecco, Historia Piękna

Każda kobieta jest inna nie tylko pod względem osobowości i wrażliwości, ale także biorąc pod uwagę rodzaj i budowę sylwetki. Stereotypowe podejście do ubioru formalnego czy biznesowego bardzo często jest niezgodne z osobowością osoby, która tego typu ubiór nosi.

Jeżeli ktoś nie jest przyzwyczajony do marynarek, kostiumów, butów na obcasie i źle się w nich czuje, przekazuje swoje emocje w sposób niewerbalny. To powoduje dysonans pomiędzy przekazem wysyłanym przez kompozycję ubioru, a mową ciała. Odbiorca otrzymuje sprzeczne informacje od nadawcy. Dlatego bardzo ważna jest kwestia świadomości swojego ciała, przyzwyczajeń związanych ze sposobem ubierania oraz wyrobienie własnego stylu, a nie podążanie za trendami mody.

Umberto Ecco w Historii Piękna zacytował wyrocznię delficką, że „najpiękniejsze jest najwłaściwsze”. Według mnie to stwierdzenie najlepiej określa rolę doradcy do spraw kreowania wizerunku poprzez ubiór, którego głównym celem jest obiektywne przeanalizowanie budowy sylwetki klientki oraz pomoc w znalezieniu takich elementów ubioru, które nie tylko będą podkreślały atuty i maskowały wady sylwetki, ale przede wszystkim będą budować wizerunek zgodny z oczekiwaniami i osobowością kobiety.  Jako doradca wydobywam z człowieka najpiękniejsze cechy dobierając najwłaściwsze ubrania.

0 Responses to “Czy kreacja sylwestrowa pomoże Ci zdobyć lepszą pracę?”


  • No Comments

Leave a Reply

You must login to post a comment.