Jak napisać list motywacyjny

Jak napisać list motywacyjny, aby Ci dobrze służył, jeżeli masz (słuszne) poczucie, że i tak się tych listów nie czyta? W internecie jest wiele wskazówek, do których się zastosować?

W gruncie rzeczy sprawa jest prosta – zawsze pamiętaj o potrzebach ludzi, do których piszesz i równocześnie o tym, co chcesz osiągnąć. Tylko tyle i aż tyle…

Konkretne przykłady i wyjaśnienie znajdziesz poniżej.

Twoim celem, kiedy piszesz list motywacyjny jest zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. To wszystko.

Nie próbuj zatem prezentować wszystkich swoich wartości, kwalifikacji i wszystkich argumentów. To powinien zrobić dobrze napisany życiorys (cv). List, który jest pełną stroną bitego tekstu większość osób odrzuci od razu bez czytania.

Potrzeba tego kto dostał twój list motywacyjny to jak najszybciej i jak najskuteczniej dotrzeć do idealnego kandydata. Szanuj czas czytelnika listu, a będzie Ci wdzięczny.

Napisz 3-4 krótkie akapity:

  •       Dlaczego piszesz (np. w odpowiedzi na ofertę)
  •       Dlaczego Ty jesteś właściwym kandydatem (wykorzystaj swój profil zawodowy)
  •       Napisz po prostu, że dołączone CV opisuje szczegółowo twoje kompetencje zawodowe (zachęć do przeczytania go)
  •       Oraz że chętnie odpowiesz na pytania…

To wszystko. Ma być krótko i po prostu skutecznie.

Oto przykład:

 

Dorota Soida                                                              Kraków dn. 04.03.2009

ul. Podskale 1a/13

30-653 Kraków

tel.    +48 601 460 373

email:  dorota.soida@soida.pl       

 

Szanowni Państwo,

            W związku z przeprowadzanym obecnie przez Państwa naborem, chciałabym zgłosić swoją osobę na stanowisko Przedstawiciela Handlowego na terenie Śląska.

Jestem handlowcem z ośmioletnim doświadczeniem. Potrafię analizować rynek, monitorować konkurencję, utrzymywać kontakty z klientami, negocjować, zwiększać sprzedaż i dystrybucję. Pracując jako Handlowiec w branży FMCG i komputerowej, uczestniczyłam w szkoleniach z zakresu technik sprzedaży, merchandisingu, standardów reklamy u klientów detalicznych oraz Key Account.

Jestem pewna, że doskonale poradzę sobie z obowiązkami służbowymi, a moja praca i zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie, przyniesie Państwa firmie satysfakcję i wyniki.

W załączeniu przesyłam  życiorys szczegółowo opisujący moje kompetencje, kwalifikacje i sukcesy zawodowe. Będzie mi niezmiernie miło móc spotkać się z Państwem i zaprezentować swoje doświadczenie oraz przebieg dotychczasowej kariery zawodowej.

 Z poważaniem

                               Dorota Soida 

 

0 Responses to “Jak napisać list motywacyjny”


  • No Comments

Leave a Reply

You must login to post a comment.