Czasem trzeba zmienić strategię

Aby w życiu wejść na wymarzone szczyty trzeba 1) wyznaczyć cel (ambitny a równocześnie realny); 2) wierzyć, że go osiągniesz; 2) wypracować umiejętności i strategię dojścia do niego.

Czasem naszym błędem jest kurczowe trzymanie się starej strategii, która nie działa.

Warto mieć w sobie odwagę by powiedzieć „może się mylę i są lepsze sposoby”, a potem po prostu zmienić strategię działania. Pięknie obrazuje to poniższa historia.

„Pewnego dnia, na placu targowym, pośród tłumu ludzi siedział niewidomy z kapeluszem na datki i kartonikiem z napisem: „Jestem ślepy, proszę o pomoc.” Pewien mężczyzna, który przechodził obok niego zauważył, ze jego kapelusz jest prawie pusty, zaledwie parę groszy… Wrzucił mu parę monet, po czym bez pytania niewidomego o zgodę wziął jego kartonik, odwrócił na druga stronę i napisał coś…

Tego samego popołudnia, ten sam mężczyzna znowu przechodził obok tego samego niewidomego i zauważył, że tym razem jego kapelusz jest pełen monet. Niewidomy rozpoznał kroki tego człowieka i zapytał go czy to on odwrócił kartonik i co na nim napisał…

Mężczyzna odpowiedział: „Nic co nie byłoby prawdą. Przepisałem Twoje zdanie tylko troszkę inaczej.”

Uśmiechnął się i oddalił… Niewidomy nigdy się nie dowiedział, że na jego kartoniku było napisane: „Dziś wszędzie dookoła jest wiosna… A ja nie mogę jej zobaczyć…”

Zmień swoją strategię, jeśli coś nie jest tak…

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, ze Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści… :)


3 Responses to “Czasem trzeba zmienić strategię”


 • Dziekuje!
  DZieki tobie po wielu miesiacach nieudanych prob podjecia pracy
  wreszcie udalo mi sie.Twoje slowa nie pozwolily mi na kleske ani
  brak nadzieji.Mam prace ale to dopiero poczatek do zycia szczesliwego i pelnego sukcesu.Z powazaniem
  Beata

 • Witam
  Twoje słowa, myśli są strzałem w sedno sensu życia na ziemi. Czasami jest trudno ale sami sobie te trudności piętrzymy , bardzo często brakuje mi osoby , która patrzy na te samy problemy innymi oczami;-)
  Pozdrawiam

 • http://dorotasoida.pl/2009/12/czasem-trzeba-zmienic-strategie/ Tu też użyłaś bardzo mądrego sformułowania naprawde super jesteś wielka,Dzięki

Leave a Reply

You must login to post a comment.