Niezwykła historia wiary i nadziei

Niżej opisuję niezwykłą historię, w którą trudno uwierzyć. A jednak jest prawdą i uczy nas prawdy: ” nawet bez doskonałego ciała możemy mieć doskonałą duszę”.

To historia psa, który urodził się bez dwóch nóg, ale nauczył się chodzić…

Faith

Ten pies urodził się w wigilię 2002. Miał tylko dwie tylnie nogi…

Oczywiście nie mógł chodzić, jego matka, suka, odrzuciła go. Właściciele chcieli go uśpić, ale zabrała go obecna właścicielka Jude Stringellow. Uparła się, że nauczy tego nieszczęsnego psiaka poruszać się samodzielnie. Nazwano go „Faith” czyli Wiara / czy Zaufanie.

image010

Na początku Jude posadziła go na deskorolce, by poczuł ruch, następnie zachęcała go do skoków i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ukochane masło z fistaszków. Nawet drugi, domowy pies, zachęcał Fajtha do chodzenia.

To niezwykłe, ale po 6 miesiącach wydarzył się cud. Faith nauczył się balansować na tylnich nogach, utrzymywać się w pozycji pionowej, podskakiwać i w końcu chodzić. Po dalszych ćwiczeniach w głębokim śniegu mógł już iść w postawie pionowej, jak człowiek.

Faith kocha chodzić. Nieważne gdzie idzie, zawsze zbierają się wokół niego zaciekawieni ludzie. Szybko stał się sławny. Jego zdjęcia obiegły cały świat. Drukowano je w tygodnikach, a jego historię pokazywano w TV. Napisano o nim książkę. „With a Little Faith” . Był także pokazywany w jednym z filmów o Harry Potter.

Jego właścicielka Jude Stringfellow porzuciła pracę nauczycielki i planuje turne po całym świecie, by prezentować swego psa i głosić odczyty na temat: „nawet bez doskonałego ciala można mieć doskonałą duszę i ochotę walki, wiara jest podstawą” .

image008

W życiu zawsze zdarzają się nie chciane rzeczy więc, by poczuć się lepiej należy umieć spojrzeć na życie od innej strony.

Mam nadzieję, ze ta historia skieruje wasze myśli na nowe tory. Gdy zobaczycie te zdjęcia będziecie doceniać to co macie i będziecie się cieszyć każdym pięknym dniem.

Jeżeli znasz język angielski możesz znaleźć więcej szczegółow na http://faiththedog.info/

Co Ty na taki dowód wiary w cuda?

4 Responses to “Niezwykła historia wiary i nadziei”


 • Wszystko sprowadza się tak na prawdę do tego, że siła tkwi w naszym mózgu – psychice :)

  A co powiesz o filmie „The Secret Effect”? 😉

 • Mnie w tej historii urzeka coś innego..
  Wsparcie innych jest bardzo ważnym składnikiem „wiary”..
  Wg mnie historia tego psa pokazuje nie tylko siłę wiary psa, a przede wszystkim siłę życzliwości otoczenia (nie tylko ludzi, jak wynika z tekstu)..
  Jak to powiedział Pasteur „zarodek nic nie znaczy, wszystko zależy od okoliczności”

 • Ogólnie szkoda mi takich psów bo Np. nie ma tylnich lub przednich łap to też może nie dać rady a jak nie ma tylnich ? są bardzo niewygodne protezy… nie może się podrapać za uchem itp.. szkoda ogólnie też dziennie ginie tysiące psów żywcem ździeranych ze skóry… ; / obcinane łapy… przywiązywanie za głowę do płotu/prętu i urywanie tylnich łap i wiele innych… to sie dzieje w korei itp.. to nie ludzie..to bestie :c..

 • Ten pies zrobił coś wielkiego i szacun dla niego ! :)

Leave a Reply

You must login to post a comment.