Jaka jest twoja pasja?

Pamiętam, kiedy pani w podstawówce kazała nam porozmawiać z rodzicami o ich zawodzie – co robią i czy lubią chodzić do pracy… Jakoś trudno mi było sobie wyobrazić, kiedy moja mama oświadczyła, że bardzo lubi swoją pracę. Zwłaszcza, że jedno z najdawniejszych wspomnień to mama odliczająca lata do emerytury…

Jak jest z Tobą? Czy żyjesz z pasją i  pracujesz z pasją?

Nie przypominam sobie zadania, w którym rozmawialibyśmy z rodzicami o ich pasjach. Ale w tamtych czasach (dla niewtajemniczonych nie wspomnę w jakich), wersja hobby to były zdaje się wyłącznie znaczki, serwetki lub pocztówki (w końcu „każdy z nas ich pięćset miał”).

Jeden znajomy Anglik powiedział kiedyś do mnie „work hard, play hard”.  Co dla celów tego wpisu przetłumaczę jako „pracuj z pasją i baw się z pasją”.

I takiej wersji się trzymam w moim życiu. Nie zawsze może z najwyższą skutecznością, bo zdarzyło mi się zabłądzić i pomieszać zawód wykonywany z głęboką pasją z życiem osobistym, przez co stworzył się niezły misz-masz.

W ostatnich latach udało mi się jednak znaleźć równowagę. Dlatego chciałabym się z Tobą podzielić moja zawodową pasją i zaprosić na strony www.horsementor.pl

Choć nie jest to jedyna z moich zawodowych aktywności, to jednak jestem z niej szczególnie dumna i jest to dla mnie źródło niezwykłej satysfakcji i energii życiowej.

Może znajdziesz na tych stronach też coś dla siebie i wpadniesz na pomysł jak możemy współpracować, albo może pomyślisz o kimś kto ucieszyłby się z takich informacji. W takim wypadku proszę przekaż ten adres dalej.

Chciałabym Cię także zachęcić, byś podzielił/ła się tutaj swoimi pasjami, a może stronami internetowymi, gdzie pokazujesz swoje pasje światu.

Kiedy odnajdziesz swoje życiowe powołanie, sens swojego bycia w tym miejscu i czasie, znajdziesz w sobie odwagę, by za nim z miłością podążać, to wierzę, że świat to doceni. A Ty będziesz po prostu szczęśliwy/a i zaczniesz przyciągać pieniądze, w podziękowaniu za tą pozytywną energię, jaką dajesz innym.

Zapraszam do podzielenia się adresami swoich stron www oraz na www.horsementor.pl

2 Responses to “Jaka jest twoja pasja?”


  • Bardzo chciałabym by moja pasja trwała wiecznie i nigdy się nie skończyła, niestety tak się nie dzieje, moja pasja ulatuje jak ziarnka piasku w klepsydrze życia a ja nie wiem jak ją odzyskiwać, po 8 latach pracy, gdy pasja była jednocześnie pracą, zatracam się w pracy, która przestaje być moją pasją, ale tracę wszystko co we mnie najlepsze przez depresję, nie potrafię jej się pozbyć z mojego życia, nawet jeśli opuści mnie na pół roku, to po tym czasie wraca ze zdwojoną siłą; kiedy dobrze się czuję i moja „twórczość” mnie dopada piszę mój dziennik http://mmoscinska.webpark.pl/, do którego czytania zapraszam.

  • Moją pasją jest narciarstwo. Tak… uwielbiam jeździć :) Jako, że wyczytałem by zarabiać na tym co robimy z pasją i oddaniem, to postanowiłem w najbliższym sezonie zapisać się na kurs instruktora PZN’u. Potem już tylko na stok i szukać przyszłych klientów.

    Cieszę się, że robisz to co lubisz robić, a ponad to możesz dzięki temu „play hard”.

    Pozdrawiam,
    Mateusz Łukaszewski

Leave a Reply

You must login to post a comment.