Prosta i skuteczna metoda na stres

Niedawno poznałam nową metodę radzenia sobie z silnymi emocjami, a także pracy z własnymi przekonaniami i ograniczeniami. Metoda jest na tyle prosta, że w pierwszym momencie trudno uwierzyć, że nie jest to szachrajstwo i coś takiego może działać.

Również autorytety od których się uczę dziś tej metody, były mocno sceptyczne na początku, jednak podobnie jak oni odważyłam się spróbować. Efekty są w zasadzie natychmiastowe. Podzieliłam się także tym odkryciem z najbliższymi i także oni mają pozytywne doświadczenia.

Metoda, o której mówię nazywa się Tapping. Jest to połączenie akupunktury, kinezjologii i psychologii. To kolejne udoskonalenie metody zwanej Emotional Freedom Technique.

Jeżeli znasz angielski polecam bardzo serdecznie stronę, na której znajdziesz filmy i wiele materiałów szkoleniowych

http://www.thetappingsolution.com

Zobaczysz tam największe obecnie autorytety w zakresie kreowania szczęśliwego i majętnego życia, znane także z książki „Sekret”, wypowiadające się na temat tej metody.

Opis i instrukcja po angielsku:

http://www.thetappingsolution.com/how-to-tap.php

Przyznaję się, że sama zakupiłam od Nicka kilkadziesiąt godzin wywiadów i praktycznych sesji, które bardzo mi w życiu pomagają. Jeżeli czuję, że mam jakiś problem,  zaczynam się czegoś bać, robię się na kogoś zła albo zaczynam w siebie wątpić – to po prostu stosuję tę technikę (czyli „tapię” :). Bo to po prostu działa, choć pewnie w tym momencie mi jeszcze nie wierzysz.

Proszę nie przejmuj się, że wygląda to trochę głupio z zewnątrz. Naprawdę nie zawsze musimy wyglądać bardzo mądrze. Ważniejsze, byśmy byli szczęśliwi i skuteczni w życiu. Znajdź sobie spokojne miejsce i rób to dla siebie.

Poniżej instruktażowy filmik, który pokazuje i wyjaśnia metodę, niestety także po angielsku, ale doskonale pokazuje punkty.

http://www.tappingworldsummit.com/tapping_points.html

Znalazłam także w języku polskim bardzo wartościowy opis techniki i polecam serdecznie, zarówno ten wpis, jak i inne wartościowe informacje z tych stron:

http://corporate-wellness.pl/2010/03/eft-pomocne-na-co-dzien/

1 Response to “Prosta i skuteczna metoda na stres”


Leave a Reply

You must login to post a comment.